Kimler Silah Ruhsatı Alamazlar

Silah ruhsatı almak isteyen kişiler aşağıdaki maddeleri dikkatlice okusunlar, silah ruhsatını alamayacak kişiler ve kimlerin silah alamayacağı durumları ankara emniyet müdürlüğü tarafından maddeler halinde hazırlanmıştır.
Silah Ruhsatı Almaya Engel Haller
RUHSAT ALMAYA ENGEL HALLER-21 yasini bitirmemis olmak,
-Fiziki ve psikolojik yönden engel hali bulunmak,
-Atesli silahla veya 6136 sayili kanunda yazili kesici delici aletlerle islenen suçlardan hükümlü bulunmak,
-Ruhsatli silahiyla suç islemek veya ruhsatli silahinin muhafazasindaki ihmal ve kusuru neticesi baskalari tarafindan bir suç islenmesine (intihar vb.) neden olmak veya ruhsatli silahini geçici de olsa baskalarina vermekten mahkum olmak,
-Meskun mahalde silah atmak veya silah tasinmasi yasak olan yerlerde silah tasimak,
-Taksirli suçlar hariç bir yildan fazla hürriyeti baglayici cezaya mahkum olmak, yüz kizartici suçlarla her türlü kaçakçilik kara para aklama, hayali ihracat, elektronik alet ve cihazlarla islenen suçlar, resmi ihale ve alim-satimlara fesat karistirmak veya Devletin sahsiyetine karsi islenen suçlardan birinden hüküm giymis olmak,
-Ayni veya farkli türden ikiden fazla suçtan dolayi hapis veya agir para cezasina mahkum olmak,
-Uyusturucu ve piskotrop maddelerle ilgili bir suçtan mahkum olmak,
-Ruhsatlarin verilis nedenleri ortadan kalktigi halde durumu ruhsati veren makama alti ay içinde bildirmemek,
-Orman Kanununa muhalefet suçundan dolayi 6 aydan fazla hürriyeti baglayici cezaya mahkum olmak.


---Yukarida belirilen suçlarla ilgili olarak suç kaydi sonradan kisinin sicilinden silinmis olsa, bütün neticeleri ile ortadan kaldirilmis olsa bile silah ruhsati almaya ENGELDIR.
---Detayli bilgi için 6136 s.k. ve bu kanuna bagli olarak çikarilan 91/1779 sayili yönetmelige bakiniz. Detaylı maddeleri ilgili kanundan bulabilirsiniz.


EmoticonEmoticon

Sitemizde değişik çap ve modellerdeki silahların; Taurus Colt Glock Adp Browning Beretta Smith & Wesson Jericho 941 / Baby Desert Eagle Walther Sauer Mauser Luger Steyr M Keltec Barak Parabellum Sarsılmaz Zigana Bersa Thunder Korth Coonan Yavuz 16 FN 49 Ruger GP Roth Steyr Jericho Astra Llama M 82 Welrod Silenced Arkus 98 Arsenal P-M02 Feg P9R Frommer Stop Viper Jaws Serdyukov SPS Nedir İlginç Antik Fiyat Listesi Ağır Terimleri Kontrolü Şarjörler Ses Mermisi Kılıflar ve Kabzalar Ülkelerine Göre Spor ve Hobi Temizliği ve Bakımı hakkında birçok şey topladığımız Modeller ve silah markaları ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Önemli Duyuru: Bu Blogta Silah Satışı Yapılmamaktadır. Bu Sitede silah, silah kabzesi, silah kaplama, tabanca kapla, tabanca kaplama, kaplama, gravür, tabanca altın kaplama, altın kaplama, altın kaplamalı silah kabzesi, gravür işleme, gümüş işlemeli silah kabzesi, gümüş işlemeli tabanca kabzesi, tabanca kabzesi, silah kabzesi işleme, silah kabzesi işleme atölyesi, silah işleme atölyesi, antika silah, antika silah işleme, kabze modelleri, işlemeli silah resimleri, kabze resimleri, tabanca modelleri, silah modelleri,Altın Kaplama silah,silahçılar,altın kaplamalı tabanca kabzesi,silah satan firmalar,varak işlemeli silah, silah tamiri, silah tamir bakım, silah bakımı, silah satıcıları silah satıcıları telefonu hakkında bilgiler içermektedir.